top of page
Ara

Ne İzlesek: Kağıttan Hayatlar


Bu hafta Ne İzlesek köşemizde yerli bir yapıma yer verdik. Çağatay Ulusoy’un başrolünde oynadığı filmimizin yönetmenliğini Can Ulkay üstlenmiş ve senaryosunu Behzat Ç. dizisinden adına aşina olduğumuz Ercan Mehmet Erdem yazmıştır.


Film, çöpten kağıtlar toplayarak geçimini sağlayan ve mahallede bu işi yapan çocuklara abilik eden Mehmet karakterinin yaşamını konu alıyor. Ali adında küçük bir çocuğu yanına alıp onunla ilgilenen Mehmet’in yaşamındaki değişim evreleri hikayenin temelini oluşturuyor. Mehmet, Ali'nin geçmişi ile temas kurmaya çalışırken bazı çatışmalar da yaşıyor. Bize arka mahallelerdeki yaşamı, hisleri farklı boyutlarda gösteren bu film bazen replikler ve mekanlarla gerçekliği sorgulatsa da hikayenin samimiyeti ile bizi yakalıyor diyebiliriz. Özellikle çocuk oyuncunun yeteneği beni çok etkiledi. Çocuk karaktere hayat veren Emir Ali Doğrul'u nice işlerde izlemek isterim.


Hikaye, finali ile ters köşe yapan işlerden. Filmin sonuna kadar içimiz bazen burulup bazen neşelense de final taşların yerine oturmasına yardımcı oluyor.


Keyifli Seyirler..

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page